در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز تفال
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
تشك طبى
چاپ مركزي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۴۹:۴۹

 

در محله ي عودلاجان تهران، در محور تاريخي - فرهنگي - تجاري امام زاده يحيي، در دوره قاجار حمامي به دست دو بانو احداث شد كه اهالي اين محل و محله هاي اطراف به آن مي رفتند و غبار و خستگي بدن را مي شستند. اين حمام پس از گذشت سال ها هتل فردوسي تهران و تغييرات فراوان، پابرجا و بر خلاف ساير هم نوعانش از گزند آسيب در امان مانده است. اقبال خوب اين حمام سبب شد تا آن را مرمت و بازسازي كنند و به يك مكان گردشگري در محله قديمي تهران تبديل شود. حمام نواب در سال ۱۳۸۵ در فهرست آثار ملي به ثبت رسيد و پنج سال پس از آن به به همت شهرداري منطقه ۱۲ تهران و اتحاديه صنايع دستي كشور و سازمان ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري استان به مركز صنايع دستي شهر تهران تغيير كاربري داد.كاربري اصلي اين حمام در سال ۹۰ تغيير كرد و به هتل جهانگردي ميگون خانه هنر و صنايع دستي و رستوران تبديل شد. شما مي توانيد صنايع دستي شهرهاي مختلف ايران را در اينجا مشاهده و خريداري كنيد. همچنين يك روز به يادماندني را در رستوران حمام نواب در كنار دوستان و همراهان خود تجربه كنيد.

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۴۶:۳۰

 

امروز حمام براي ما، محلي است براي پاكيزگي تن و زدودن غبار از جسم؛ اما در گذشته حمام ها عمومي بوده و  علاوه بر نظافت، مردم همديگر را ملاقات مي كردند و از اخبار محل با خبر مي شدند. گاه اتفاقاتي جالب و ميمون هم در اين ديدارها مي افتاد، مثلا هتل پارسيان آزادي خانواده اي براي پسر خود، دختري را مي پسنديدند و ... حمام هاي قديمي بسيار باصفا و بزرگ بودند و برخي از آن ها تزييناتي چون كاشيكاري و نقاشي و كاربندي و... داشتند؛ از اين حمام ها تعداد بسياري تخريب شده؛ اما برخي ديگر تا به امروز باقي مانده و تغيير كاربري داده اند و به موزه، فروشگاه، رستوران و... تبديل شده اند. در تهران نيز در اواخر دوره قاجار تعداد ۱۸۲ حمام وجود داشته كه امروز تنها تعداد اندكي از آن باقي مانده. حمام نواب در منطقه ۱۲ تهران، يكي از بناهايي است كه بازسازي و به خانه هنر و صنايع دستي تبديل شده است. كارناوال امروز به بازديد حمام نواب مي رود و همراهان خود را با يكي از جاذبه گردشگري تهران آشنا مي كند.تا به حال نام بازارچه حمام نواب را شنيده ايد؟ اين نام بازارچه اي معروف و قديمي در هتل تاج محل تهران خيابان ري، كوچه "دردار غربي" است. قديمي هاي ساكن اين محل به خوبي از حال و هواي اين بازاچه و حمام مشهور نواب تعريف مي كنند. در گذشته حمام به شكل امروزي نبود و در برخي محله ها يك حمام عمومي با معماري خاص توسط خيري ساخته مي شد تا مردم از آن استفاده كنند.

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۴۶:۱۴

 

اين دو درياچه در منطقه اي كوهستاني قرار دارند و در فصول گرم سال با آب و هواي خنك از شما پذيرايي مي كنند.با پشت سر گذاشتن مسيري كوهستاني و سنگلاخي، در نزديكي شهرستان دماوند به درياچه اي مي رسيم كه با آب شيرين خود طعمي تازه به طبيعت هتل اوين تهران بخشيده است. نام اين درياچه تار مي باشد و به عنوان يكي از ديدني ترين جاذبه هاي طبيعي استان تهران به شمار مي رود. درياچه تار در مدخل كوه و در ارتفاع ۲۵۰۰ متري از سطح دريا قرار دارد و از شمال غرب به جنوب شرق كشيده شده است.  بيشترين طول اين درياچه لوزي شكل ۱.۳ كيلومتر مي باشد و به طور ميانگين ۴۰۰ متر عرض دارد. حوزه آبخيز درياچه تار ۴۶.۱۰۹۷ هكتار مي باشد. در فصول پر آبي عمق آب به ۵۰ متر است اما در فصول كم آبي به ۴۰ متر مي رسد. با نيم ساعت پياده روي از شرق درياچه تار ، درياچه ي ديگر موسوم به هوير با عمق ۱۵ متر ديده مي شود كه مساحت حوزه آبخيز آن ۱۳.۶۷۶ هكتار مي باشد. درياچه هاي تار و هوير مانند دو فرزند طبيعت هستند كه در فاصله ي ۵۰۰ متري از هم قرار دارند و كوه هاي هتل طوبي تهران البرز از آنها ميزباني مي كنند. درياچه ي هوبر به طور ميانگين داراي ۹۰۰ متر طول و ۱۵۰ عرض مي باشد و توسط كوهي موسوم به كوه دوبرار از درياچه تار جدا شده است.ماهيگيري در درياچه تار تفريحي لذت بخش است.

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۴۵:۵۶

 

پارك ملي خجير گونه هاي منحصر به فردي از جانوران و گياهان را در خود جاي داده است كه هر يك ارزش و اهميت بسياري براي كشورمان دارند.  اين پارك رزرو هتل مي تواند تجربه اي متفاوت از تماشاي حيات وحش را براي پايتخت نشينان و مسافران شهر تهران رقم بزند. فاصله گرفتن از مركز شهر تهران و پيشروي به سمت شرق مي توان به يكي از مهم ترين حفاظت گاه هاي حيات وحش در ايران دست يافت كه با وسعت ۹۹۷۱ هكتاري خود، مامن امني را براي گونه هاي مختلف جانوري فراهم كرده است.اين منطقه كه پارك ملي خجير نام دارد از قديمي ترين مناطق حفاظت شده در جهان مي باشد كه در كنار ديگر منطقه ارزشمند طبيعي اطراف تهران، پارك ملي سرخه حصار، به عنوان بخش كوچكي از منطقه حفاظت شده جاجرود به شمار مي رود.با توجه به همسايگي اين دو پارك ملي، نوع جانوران و هتل هاي تهران گياهان آنها نيز بسيار شبيه به هم است اما خجير با حفظ فاصله ي خود از تهران، فضايي بكرتر و سالم تر را براي جانداران فراهم كرده است و از بهترين زيستگاههاي البرز مركزي به شمار مي رود. خجير، در كنار آنكه مي تواند زمينه ي آشنايي هموطنانمان با گياهان و جانوران منحصر به فرد را فراهم كند، نقش به سزايي را در كاهش آلودگي هواي شهر تهران نيز بر عهده دارد.

 

موضوع:
برچسب‌ها: رزرو هتل، هتل هاي تهران، هتل، تهران،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۴۵:۴۱

 بر بالاي تپه، بناي اصلي آتشكده در راستاي شرقي غربي برپاست، طرح كلي بنا، تالار ستون داري بوده با دو رديف ستون چهارگوشه سه تايي هتل فارس تهران كه عملاً به ۳ بخش تقسيم شده است.يك بخش مركزي عريض‌تر و دو بخش جانبي كم‌عرض‌تر، ورودي اصلي تالار آتشكده در جبهه شرقي از طريق يك ايوان چهارستوني مدور كه پايه‌هاي سر ستون‌هاي آنها در گوشه‌هاي شمال شرقي و جنوب به شرق ايوان برپاست.طرح كلى بنا به صورت تالار ستوندارى است كه يك قوس ميانى و دو قوس در طرفين دارد كه از يك سو به قوس ميانى باز مى‌شوند و از سوى ديگر با ورودى‌هاى كم‌عرض‌تر به راهروى باريكى راه مى‌يابند كه اين راهرو حالت رواق را براى قسمت‌هاى هتل قناري تهران اصلى دارد.مهمترين ويژگى تزيينى بنا گچبرى‌هايى است كه روى ديوارهاى تالار اصلى نقش بسته است و به سه دسته تقسيم مى‌شوند:طرح هاى هندسى كه گاهى خود نيز نقش اصلى را در برمى‌گيرند

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۴۵:۲۴

خستين نشانه‌هاي تمدن در چشمه علي، كه شامل تپه باستاني‌، برج و باروهاي قديمي ري و چشمه زيرزميني است،مربوط به توليد سفالينه‌هاي هتل شيان تهران سرخ رنگ با نقش‌هاي سياه يا قهوه‌اي سير و تصاويري كه بر آن نقش شده‌ مي باشد. در كنار چشمه‌، تپه‌اي است كه در كاوش‌ سال‌هاي ۱۹۳۴ و ۱۹۳۶ م، به رهبري اريك اشميت انجام شد، از آن آثاري به دست آمده است‌. قديمي‌ترين شواهد موجود در اين منطقه كه به اوايل هزاره چهارم قبل از ميلاد بر مي‌گردد، سفالينه‌هايي است كه ذكر آن رفت‌. اين محل در هزاره سوم پيش از ميلاد ناگهان متروك شد و دوباره از هزاره دوم مسكوني و آباد گشت‌. آثاري از عهد پارت‌ها (حصار معبد آناهيتا متعلق به آغاز عصر مسيحي‌)، ساساني‌ها و هتل سعدي تهران اسلام تا عهد تيموريان نيز در اين محل به دست آمده است‌. به استناد روايت‌هاي مختلف‌ مادر زرتشت نيز در اين مكان متولد شده است‌

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۴۵:۰۴

 

در كنار ميدان سربند ايستگاه «تله سيژ» قرار دارد.تله سيژ يا تله سي يژ وسيله اي است مشابه تله كابين كه به جاي كابين از در آن صندلي دونفره اي  هتل بولوار تهران قرار گرفته  است.بچنانچه از تله سيژ استفاده نكنيد بايد مسير مارپيچ ميان انبوه رستوران ها، سفره خانه ها و قهوه خانه هاي دربند را طي كنيد، مسير در بعضي جاها شيب تندي دارد و از كنار رودخانه و نهر آب ميگذرد. در نقاطي از مسير هم آب از ميان سنگ ها بيرون ميزند و راهپيمايي در مسير خيس را سخت تر ميكند. بوي املت و چاي در صبح و بوي كباب در ظهر و بوي قليان در شب هميشه در مسير به مشام ميرسد. پس از طي مسافت تقريبي 3 كيلومتر از ميدان كوهنوردان به پل فلزي برخورد ميكنيد كه با ارتفاع زيادي از هتل بولوار تهران روي رودخانه قرار گرفته .در زير اين پل فلزي پل چوبي ديگري قرار گرفته و در روبرو تابلوي «گذر آقا مهدي »  رو مي بينيد. بعد از اين پل مسير به دو شاخه تبديل ميشه و ادامه هر دو مسير بعد از طي مسافت كوتاهي در دوراهي اوسون به هم ميرسند.در اين دوراهي تابلويي قرار گرفته كه روي آن واژه «آبشار دوقلو» درج شده.

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۴۴:۴۹

 

ا افتتاح هتل مدرن و جديد در منطقه تجاري و توريستي شهر تهران با سابقه 40 سال هتلداري و پرسنلي كار آزموده توام با محيطي آرام و دلنشين به ميزباني شما ميهمانان گرامي مفتخريم. ميهمان نوازي از شما سروران گرامي افتخار ماست و از اينكه هتل بهار را براي اقامت خود انتخاب مي كنيد سپاسگزاريم. هتل بهار با فراهم آوردن آرامش و آسايش با مدرنترين  امكانات هتل بهار تهران شامل 40 واحد اقامتي شامل سوئيت و اتاق هاي مجلل و مدرن با ارائه بهترين سيستم كنترل دما، صوتي تصويري تلويزيون LED و تلفن و اينترنت پر سرعت بي سيم و همچنين با سرويس هاي مطلوب در رستوران و لابي و كافي شاپ و پاركينگ بزرگ و شيك با رويكرد خدمات ويژه در حوزه هتلداري و گردشگري آماده ارائه خدمات به شما سروران گرامي مي باشد. هتل بهار واقع در بهترين نقطه از مركز شهر تهران بوده و با داشتن كوتاهترين فاصله از مترو و اتوبوس تندرو قابل دسترسي به تمام نقاط شهر از جمله بازارهاي اصلي و به روز تهران  هتل بهار تهران و بازار پوشاك نوزاد و مراكز درماني و بيمارستان ها و سفارتخانه ها و ادارات دولتي و مراكز بانكي آماده خدمت رساني به تمام ميهمانان عزيز مي باشد.مدريت و پرسنل هتل بهار اقامتي خوش و خاطره انگيز براي ميهمانان گرامي آرزومنديم و هدف ما جلب رضايت ميهمانان و ايجاد تجربه اي متفاوت هتل بهار تهران براي آنهاست هتل بهار تهران و براي رسيدن به اين هدف از هيچ كوششي دريغ نخواهيم كرد و دوست داريم در عرصه خدمت رساني و هتلداري بهترين باشيم و بهترين ها را براي شما عزيزان فراهم كنيم چرا كه شما لايق بهترين ها هستيد.

موضوع:
برچسب‌ها: هتل بهار تهران، هتل، تهران،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۴۴:۳۳

 

 ييلاق خوش آب وهوايي در پاي كوههاي بلند البرز  با دسترسي آسان كه  مي توان براي كوه پيمايي سبك و گشت و گذار خوردن تفريح كردن به آنجا هتل شهريار تهران رفت .در بالاي ميدان نيز يك راه براي رسيدن به پاي كوه وجود دارد كه آن از ميان ده دركه مي گذرد. حال اگر علاقه به رودخانه داريد مي توانيد مسير خود را از كنار رودخانه ادامه دهيد و در غير اين صورت مسير جايگزين در بالاي رود خانه  مي باشد. بعد از پيمودن اين مسيرها به يك مسير واحد خواهيد رسيد  كه از آن به بعد راه اصلي كوه پيمايي شروع مي شود . كافه ها نيز آماده پذيرايي از شما كوه پيمايان در وعده هاي صبحانه، نهار، عصرانه و شام مي باشند. البته در اين كافه هاي توقع غذاهاي آنچناني را نبايد داشته باشيد. هتل تابان تهران اساساً مسير كوهپيمايي دركه يك مسير تفريحي است تا ورزشي و بيشتر مردم با هدف رفتن و رسيدن به يك كافه در دل كوه پا به اين دامنه ميگذارند .

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۴۴:۱۷

بناي دژ از بالاي كوه به سوي دامنه جنوبي هتل آراد تهران امتداد يافته، و در قسمت بالا از مغرب به مشرق، برج هاي استواري  هتل آفتاب تهران داشته است. ديوار غربي آن داراي سوراخ هايي جهت پرتاب تير و كمان است .بناهاي شاهانه عرصه دامنه دژ  هتل آفتاب تهران را در قديم سه باروي عظيم به صورت قلعه متداخل حفاظت مي كرده است. دژ رشكان داراي ساختاري متشكل هتل آفتاب تهران از سنگ و ساروج و از نظر قدمت متعلق به دوره اشكانيان است. اين دژ در گذشته با انتساب به فخرالدوله ابن هتل آفتاب تهران ركن الدوله ديلمي، فخر آباد ناميده مي‌شد. نام «رشكان» از كلمه «ارشك» كه بنيانگذار سلسله پادشاهي اشكاني بوده گرفته شده است و ديگر هتل آفتاب تهران پادشاهان اين سلسله جهت افتخار، كلمه ارشك را به نام خود هتل آفتاب تهران اضافه مي‌كردند. ري در آن زمان «ارشكيه » نام داشت و پايتخت بهاره اشكانيان براي برگذاري مراسم نوروز به شمار مي آمد.

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ]