در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز تفال
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
تشك طبى
چاپ مركزي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۴۴:۰۰

 طبق هتل مهر نوشته مورخان بيش از 2 هزار سال پيش اهالي ري ديوار بلندي دور تا دور شهر ايجاد كردند تا در برابر حملات هتل مهر دشمنان در امان باشند از چهار قلعه اي كه دور تا دور شهر بنا شد امروز آثار دو قلعه همچنان باقي مانده يكي به نام دژ رشكان و هتل مهر تهران ديگري هم به نام قلعه گبري است. بنابر نوشته مورخان اين دژ در بنابر هتل مهر مستحكم از خشت و گل با چهار برج ديده باني كه ارتفاع اين برج ها به 17 متر در مسير عبور كاروان ها به سمت قم،‌اصفهان و شيراز قرار داشت كه اگرچه حالا با گذشت ساليان بسيار و فرسايش خاك بعضي از قسمت هاي آن هتل مهر تخريب شده اما همچنان در دل شهرك علائين خود نمايي مي كند. به اعتقاد مورخان پيش از انقلاب اين قلعه به عنوان كارخانه باروت سازي مورد استفاده قرار مي گرفت كه پس از مرگ صاحب آن در اختيار آستان عبدالعظيم حسني (ع) قرار گرفت تا  هتل مهر به عنوان انبار مركزي از آن استفاده شود. اگرچه ورود به اين قلعه هتل مهر براي مردم عادي امكان پذير نيست اما عبور ازكنار آن و تماشاي ابهمت و بزرگي اين بنا نشان از هنر بزرگاني دارد كه اين قلعه را بنا كردند

موضوع:
برچسب‌ها: هتل مهر تهران، هتل مهر، تهران،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۴۳:۴۱

 

دو تابلوي بزرگ شاهزادگان قاجاري بر ديوارهاي شمالي و جنوبي قرار دارد. در اتاق اول عكس هايي از صاحبقرانية زمان ناصرالدين شاه و در اتاق هتل گلستان تهران بعدي، فرمان مشروطيت (اصل اين فرمان در تاريخ 14 جمادي الاخر 1324 هـ.ق در كاخ صاحبقرانيه امضاء شد)، اسناد اين دوره و تصاويري از شخصيت هاي دوران مشروطيت ديده مي شود. بعد از اتاق مذاكرات نظامي، تالار جهان نما يا تالار آيينه قرار دارد. آيينه كاريهاي ظريف با گچبريهاي هنرمندانه و ارسيهاي چشم نواز،  به عظمت اين بنا افزوده است. در شاه نشين شمالي اين تالار، ميز كار محمدرضا پهلوي قرار دارد. ديوارهاي شاه نشين جنوبي را سلاح هاي كوچك سرد و گرم از دوران زند و قاجارآذين كرده و چند قالي نفيس ايراني كار هنرمندان تبريزي و كارگاه هاي عمواغلي و ارجمند كرمان كف تالار را پوشانده است. چند گلدان از كارخانه هاي ميسن آلمان و سور فرانسه در اين تالار ديده مي شود. بعد از تالار جهان نما، اتاق هتل سروش تهران مذاكرات خصوصي، خوابگاه نيمروزي قرار دارد.مجموعه اي از عكسهاي سران كشورهاي خارجي و نيز آثار اهدايي به دربار و مدالها و نشانها در اتاقهاي اين بخش به نمايش گذاشته شده است.

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۴۳:۲۴

 

كاخ گلستان مسكن پادشاهاني چون آغا محمد‌خان قاجار، فتحعليشاه قاجار، ناصرالدين‌شاه قاجار و مظفرالدين شاه قاجار بوده و ديگر پادشاهان قاجار و هتل ونوس تهران پهلوي بيشتر اوقات در ساير كاخ‌هاي واقع در تهران اقامت داشته‌اند. اين كاخ را با هتل ونوس تهران وجود كاخ‌هاي متعدد در آن مي‌توان به دو بخش اندروني و بيروني تقسيم كرد كه البته اكنون فقط بخش بيروني آن باقي مانده. ايوان تخت مرمر از بناهاي مربوط به دوران سلطنت آغا محمدخان قاجار بوده و مراسم تاجگذاري وي نيز در اين مكان برگزار شده است. گفته مي‌شود عمر بعضي قسمت‌هاي تخت مرمر كه از بناهاي دوره زنديه است از ساير قسمت‌هاي كاخ گلستان قديمي‌تر است. عمارت حوضخانه در طبقه همكف تالار عاج قرار دارد و از بناهاي دوره ناصرالدين هتل ثامن تهران شاه قاجار محسوب مي‌شود و به اتاق تابستاني شهرت داشته كه  هتل ثامن تهران آب قنات شاهي پس از ورود به داخل آبنماي آن به حوض‌هاي حياط كاخ گلستان مي‌رسيده است. تالار عاج آخرين‌بار در زمان ناصرالدين شاه شاهد تغييرات ظاهري شد و به محل نگهداري هداياي پادشاهان خارجي اختصاص پيدا كرد و بعدها در دوازدهمين سال سلطنت رضاشاه پهلوي محل ضيافت مهمانان خارجي شد.

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۴۳:۰۶

 

اين كار‌وانسرا ثبت شده در فهرست آثار ملي، داراي ساختاري متشكل از گچ و آجر بصو‌رت چهار ايو‌انه ساخته شده و از نظر قدمت متعلق به عصر هتل آپادانا تهران صفويه (حدود 500 سال پيش ) است و در ضلع جنوب غربي ميدان حضرت عبدالعظيم شهر ري و رو به روي مسجد خاتم ا‌لنبيين قرار دارد و مساحت آن حدود 1000 متر مربع است اين كارو‌انسرا داراي چندين اتاقك يا استراحت گاه و يك حياط است و اين اتاقك ها كه سردر‌بشان گنبدي شكل است براي استراحت تا‌جران و زائران بوده كه هم اكنون جزو موقوفات آستان شاه عبدالعظيم است و متاسفانه به عنوان انبار از هتل فرديس تهران آن استفاده مي شود.

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۴۲:۴۸

 مراسم آتش بازي نيز هر شب بعد از غروب آفتاب و بعد از نماز مغري وعشاء اجرا مي شود.در بعضي شبها نيز نقال در مقابل آمفي تئاتر هتل مركزي تهران مي ايستد و به پرده خواني مشغول مي شود و داستان حضرت ابراهيم را توضيح مي دهد. اين نقالي در 7 پرده كه دور تا دور پارك قرار گرفته است.اين بوستان داراي آلاچيق ها ي متعدد براي استراحت مي باشد. اين آلاچيق ها داراي دو نوع با ميز و صندلي و يك نوع مخصوص پهن كردن زيرانداز مي باشد و در اين آلاچيقها از مناظر زيباي تپه هاي عباس آباد لذت برد.  آموزش اسب سواري نيز از امكانات ديگر اين مجموعه مي باشد. دستگاه خودران يا دوچرخه  ايستاده وسيله عجيب است كه عليرغم حركت روي دو چرخ در يك محور از تعادل جالبي برخوردار است و با اين وسيله برقي ميتوانيد به راحتي در گوش و كنار پارك گشت بزنيد.قرقره، احتمالاً در فيلمها يا آموزشهاي تكاوري وسيله اي كه متشكل از يك طناب و قرقره اي كه فرد با آن بصروت هتل حافظ تهران آويزان روي طناب حركت مي كند را ديده ايد. در اين مجموعه وسيله اي تقريباً شبيه آن البته در ابعادي بسيار كوچك و كم ارتفاع براي سرگرمي و هيجان خانواده ها ساخته شده است.

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۴۲:۳۲

 

ارك جمشيديه مرتفع­ ترين پارك تهران با فضاي كوهستاني و مسيرهاي سنگ فرش شده و مجسمه­ هاي سنگي زيباست كه سپري­ كردن اوقات هتل اورين تهران فراغت در آن خستگي يك هفته­ ي پر مشغله كاري را از تن به در مي­ كند. اين بوستان در ميان ديواره‌هاي سنگي هتل اورين كوه كلك چال‌، باغ دولو، خيابان جمشيديه و جاده كلك چال قراردارد. پارك در ابتدا، باغ مهندس جمشيد دولو قاجار بود. ابتدا قرار بود كه باغ سراي سالمندان شود، اما با تغيير تصميم در سال ۱۳۵۶، به پارك تبديل شد.  مساحت پارك حدود ۶۹۰۰۰ متر مربع و تا به حال دو بار، بازسازي شده است‌. آخرين بازسازي درسال ۱۳۷۴، صورت گرفت و طي آن پارك فردوسي با مساحت ۱۶ هكتار از سوي رئيس جمهور وقت به آن اضافه شد. فضاي هتل اطلس تهران طبيعي پارك جمشيديه، كه از تلفيق دو عنصر طبيعي سنگ سياه و گياه شكل شده؛ با تخته سنگ هاي كوچك و بزرگ در گوشه و كنار مجسمه ­هاي سنگي و فلزي بركه­ ها و آبگيرها و انبوه درختان سرسبز از خصوصياتي منحصر به فرد برخوردار است

موضوع:
برچسب‌ها: هتل اورين، هتل اطلس تهران، تهران،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۴۱:۳۴

 بوستان مينياتور مي تواند شامل مدلي از يك شهر، روستا و يا مجموعه هاي مختلفي از مدلها باشد.اين بوستان به عنوان جاذبه  توريستي  هتل مينا تهران و تفريحي با هدف به نمايش گذاردن آثار باستاني وميراث فرهنگي ايران كه داراي ثبت جهاني ميباشند در مقياس خرد ، برنامه ريزي شده وتوسعه مي يابد و از اين ديدگاه جنبه موزه اي روباز با عملكردي آموزشي و فرهنگي را خواهد داشت. پارك مينياتوري يك بوستان منحصر به فرد است كه براي اولين بار در سطح كشور ساخته مي شود و محلي است براي نمايش فرهنگ ، تاريخ و گذشته پر افتخار ايران با ساخت و نمايش ماكت هتل اليان تهران مجموعه هاي ارزشمند معماري نظير جغازنبيل، ميدان نقش جهان، ارگ بم، پاسارگاد ، تخت سليمان، گنبد سلطانيه.

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۴۱:۱۱

 

دربند سر پيست اسكي بين المللي است كه اولين و بزرگترين پيست اسكي بين المللي در سطح كشور مي باشد كه با تلاش جمعي از علاقه مندان ،پيشكسوتان ،قهرمانان اسبق تيم ملي واهالي منطقه احداث گرديد. در سال 1361 به هتل جاده ابريشم نياوران بهره برداري رسيد رتفاع قله هتل جاده ابريشم نياوران پيست 3050 متر از سطح دريا مي باشد كه يكي از شرايط لازم جهت بين المللي ارتفاع بيش از 3000 متر مي باشد . دو دستگاه تله سيژ دو و چهار نفره اسكي بازان هتل جاده ابريشم نياوران را به قله منتقل مي نمايد . از ويژگي هاي مهم پيست اسكي دربند سر مي توان به طبيعي بودن و متنوع بودن آن اشاره كرد كه داراي شيب هاي از صفر تا 70 درصدي مي باشد . منتهي شدن پيست به يك پاركينگ و هتل جاده ابريشم نياوران همچنين پيست مبتدي منحصر به فرد اين مجموعه كه داراي دو دستگاه بالا بر دستي كه حتي كودكان 4 ساله نيز قادر به استفاده از اين دستگاه هامي باشد باعث گرديده كه فضاي اين پيست فضايي تفريحي و خانوادگي گردد هتل جاده ابريشم نياوران كه خانواده ها از نزديك شاهد آموزش هتل آپارتمان وزرا تهران كودكان و نو آموزان خود باشند . يست داراي دو رستوران است كه يكي در كنار پيست مبتدي  و ديگري در قله پيست آماده پذيرايي و سرويس دهي به ميهمانان هتل جاده ابريشم نياوران و ورزشكاراني مي باشد كه براي رفع خستگي و استفاده از هواي پاك ودلپذير كوهستان به آنجا مراجعه مي كنند.

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۴۰:۵۳

 با توجه به شاخصه‌هاي طراحي، سازه و كاربري اين پل به يكي از نماد‌هاي جديد شهر تهران مبدل شده كه در حوزه گردشگري شهري و توسعه فضاهاي هتل پامچال تهران فرهنگي و تفريحي تأثير قابل توجهي خواهد داشت. همچنين مسيرهاي دسترسي به اين دو بوستان احيا و احداث شده است تا شهروندان براي گذر از اين پل و ورود به اين دو بوستان دچار مشكل نشوند و به راحتي به مقصد برسند. پل طبيعت با ۷هزار مترمربع مساحت و حدود ۲هزار تن وزن به عنوان بزرگترين پل عبور و مرور غيرخودرويي كشور است. همچنين اين پل داراي ويژگي هاي متمايز فني، مهندسي و اجرايي بوده كه شيوه طراحي و اجراي سازه فولادي آن براي نخستين بار در كشور اتفاق افتاده است.يكي هتل مهرگان تهران از مهمترين اقداماتي كه بر روي اين پل انجام شده بحث ايمني است، زيرا كه پل طبيعت به دليل ارتفاع ۴۰ متري به اقدامات ايمني نيازمند بود. حفاظ ايمني دو كيلومتري روي پل نيز پيش بيني شد كه در حال حاضر اين اقدامات به طور كامل انجام شده است.

موضوع:
برچسب‌ها: هتل پامچال تهران، هتل مهرگان، تهران،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۴۰:۲۹

 

 منطقه حفاظت‌ شده لار بين استان‌هاي تهران و مازندران يكي از مراكز تفريحي اين منطقه است. وجود ماهي قزل‌آلاي خال قرمز كه از نادرترين هتل پارسا تهران گونه‌هاي آبزي جهان مي‌باشد اهميت اين مجموعه را دو چندان نموده‌است. منطقه از تيپ علفزار مشتمل بر گندميان پايا و بوته زارها و پوشش‌هاي آلپي تشكيل شده و گياهان دارويي صنعتي و غذايي دره لار نيز متنوع و داراي معروفيت و سابقه طولاني است كه مي‌توان از والك، گلپر، چاي كوهي، گل گاوزبان، شيرين بيان، كاسني، آويشن، پيازك، موسير، باريجه و قارچ نام برد. به علت موقعيت ويژه كوهستاني و آب منطقه در فصول مختلف سال پرندگان مهاجر و بومي چون كبك و كبك دري، باكلان، حواصيل سفيد و خاكستري، انواع عقاب و از پستانداران مي‌توان قوچ و ميش البرز مركزي، كل و بز، پلنگ، گرگ، خرس، گراز، شغال و روباه هتل شيراز تهران را نام برد كه به علت زيستگاه‌هاي مناسب از رشد خوبي برخوردارند، برخي از خزندگان، دوزيستان و آبزيان پارك ملي لار نيز عبارت‌اند از افعي دماوند، افعي البرزي، يله‌مار،بزمجه، مارمولك، قورباغه  ميباشد.

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ]