ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز برقی تفال
سیگار برگ
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
آموزشگاه آشپزی
دوره های آموزش شیرینی پزی
تشک رویا
تولید و چاپ انواع پرچم
آموزش کافی شاپ
تور کربلا
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
تشك طبى
چاپ مركزي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت: ۰۵:۱۴:۱۸

چاپگرهاي جوهر افشان در واقع دستگاه هاي خروجي  به كارت ويزيت شمار مي روند كه بسياري از هنرمندان و عكاسان ديجيتال از آن ها استفاده مي كنند. در فصل دوم شما با فناوري هاي چاپ ديجيتال آشنا شديد. اكنون زمان آن رسيده است كه نگاهي عميق تر به دنياي جوهر افشان داشته باشيم. نوع چاپگر مي تواند دسك تاپ يا قالب گسترده(Wide-format) باشد؛ اگر شما براي چاپ كارت ويزيت اولين بار است كه مي خواهيد يك چاپگر تهيه كنيد، چاپ شخصي يا استفاده از يك سرويس خارجي چاپ اهميتي ندارد. هر چه اطلاعات خود را در مورد چاپگرخاي جوهر افشان افزايش دهيد، تصميم گيري  به مراتب دقيق تر و هوشمندانه تر خواهد بود. در زمان خريداري يك چاپگر جوهر افشان.

موضوع:
برچسب‌ها: كارت ويزيت، چاپ كارت ويزيت، چاپ،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت: ۰۵:۱۴:۰۵

نه تنها آلودگي هاي هوا نظير دود سيگار، بخار پخت و پز كارت ويزيت، گازهاي مختلف و دي اكسيد سولفور براي اغلب كارهاي چاپي خطرناك هستند، بلكه لايه هاي ازن در زمان تركيب با اشعه UV نيز مي توانند مشكلات جدي به همراه داشته باشند. تمام اين ها زماني تأثير مي گذارند كه يك تصوير چاپ شده در معرض جريان هوا قرار بگيرد و به همين دليل است كه شما آثار چاپي را زير يك شيشه يا اكريليك(Plexiglas) قرار داده و قاب مي كنيد يا اين كه از آن ها در يك آلبوم يا در محيط در بسته و غير قابل نفوذ چاپ كارت ويزيت نگهداري مي كنيد. مشكل ناشي از اين حالت، كاهش كيفيت و محو رنگ ها به واسطه گاز"gas fading" نيز ناميده مي شود.

موضوع:
برچسب‌ها: كارت ويزيت، چاپ كارت ويزيت، چاپ،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت: ۰۵:۱۳:۵۳

نور به واسطه يك تركيب پيچيده از پردازش هاي نظي كارت ويزيت اكسيژنه كردن عكس، كاهش اندازه عكس،  فعل و انفعالات شيميايي عكس و ديگر فرآيندهاي شيميايي كه كاملاً تفهيم شده نيستند،  به طور منفي روي چاپ ها تأثير مي گذارند. اما همه ما با يكي از نتايج و اثرات نور روي چاپ كارت ويزيت يك تصوير چاپي آشنا هستيم:  كاهش كيفيت رنگ يا محو تدريجي آن(Fading). هر كسي كه يك پوستر  رنگ باخته و بي جلوه را ديده باشد، از مفهوم Fading مطلع است.

موضوع:
برچسب‌ها: كارت ويزيت، چاپ كارت ويزيت، چاپ،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت: ۰۵:۱۳:۴۳

علاوه بر ناپايداري ذاتي Colorants و رسانه – همه كارت ويزيت چيز در نهايت تفكيك و تجزيه مي شوند- عوامل زيادي براي صدمه زدن به آثار چاپي وجود دارند. نوع فناوري به كار رفته در چاپ ديجيتال اهميتي ندارد. بلكه اين عوامل نفوذي خاص ( شرايط محيطي) هستند كه روي چاپ كارت ويزيت ماندگاري چاپ تأثير مي گذارند. موارد اصلي كه در اين راستا بايد مدنظر داشت عبارتند.

موضوع:
برچسب‌ها: كارت ويزيت، چاپ كارت ويزيت، چاپ،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت: ۰۵:۱۳:۲۷

از آن جايي كه هيچ گونه استانداردي براي مدت زمان دوام و ماندگاري تصوير وجود ندارد يك متخصص در امور ديجيتالي تصميم گرفت يك استاندارد در اين زمينه كارت ويزيت ايجاد كند. براي تعيين مدت زمان كافي "long enough" مي توان اين استاندارد را به عنوان يك مرجع يا نشان ارزيابي قلمداد كرد. The Granny، استاندارد دوام و ماندگاري براي سه نسل، اين استاندارد بر طبق اين چاپ كارت ويزيت فرض به پرسش زير پاسخ مي دهد: يك زن باردار 30 ساله كه هنرمند ديجيتال و عكاس هنرهاي زيباست، يك چاپ رنگي از تصوير مورد علاقه اش ايجاد كرده و پس از قاب كردن، آن را با مسرت و شادماني در اتاق پذيرايي خود به ديوار مي زند. در سي امين سالگرد تولد پسرش، اين هنرمند اثر چاپي را به عنوان يك هديه دقيقاً پس از متولد شدن نوه اش (دختر پسرش) به او مي دهد.

موضوع:
برچسب‌ها: كارت ويزيت، چاپ كارت ويزيت، چاپ،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت: ۰۵:۱۳:۱۱

Archival: اگر چه سازندگان كاغذ و جوهر مايل زيادي به ترويج واژه "archival" دارند، اما هنوز يك تعريف كلي و قابل قبول براي آن وجود ندارد. در كارت ويزيت حقيقت اين كلمه به معني چيزي ذخيره شده يا نگهداري شده در يك بايگاني است، اما لزوماً تحت كنترل يا حفاظت شده قلمداد نمي شود. Archival در واقع يك واژه تجاري و بازاري شده است و به چيزي نسبت داده مي شود كه چاپ كارت ويزيت توسط فردي در تجارت چاپ فروخته مي شود. بنابراين Archival در محصولات فروشندگان به معناي با دوام و پايدار است هر چند كه مفهوم واقعي آن چيز ديگري است.

موضوع:
برچسب‌ها: كارت ويزيت، چاپ كارت ويزيت، چاپ،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت: ۰۵:۱۲:۵۹

اگر بخواهيم در مورد دوام و ماندگاري آثار چاپي صحبت كنيم،  بايد حداقل در ابتدا با مفاهيم آن توافق نظر داشته باشيم. متأسفانه اين كار ساده اي نيست. در اين جا روش كارت ويزيت هاي مختلف براي تعريف آن ذكر شده اند: Image Stability: مفهوم آن در فرهنگ لغت، مقاومت و پايداري در برابر تجزيه شيميايي است، اما در زمينه چاپ يك تصوير، در مورد چيزي صحبت مي كنيم كه Martin Juergens آن را «پايداري مواد تشكيل دهنده تصوير» مي نامد. اين مواد شامل جوهر ها، عوامل رنگ زا dye ها ( با هم از اصطلاح Colorants استفاده مي شود)، كاغذ و رسانه مي شوند كه براي ايجاد چاپ به ار مي روند. چاپ كارت ويزيت اين پايداري فقط براي Colorants يا Madia به طور جداگانه در نظر گرفته نمي شود،  بلكه تركيب جوهر و رسانه است كه اهميت حياتي دارد.

موضوع:
برچسب‌ها: كارت ويزيت، چاپ كارت ويزيت، چاپ،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت: ۰۵:۱۲:۴۵

اگر چه پيشرفت هاي چشمگير در زمينه ساخت جوهر، كاغذ و همچنين اطلاعات به دست آمده از آزمايش هاي كنترل شده ما را به جايي رسانده است كه برخي از چاپ هاي كارت ويزيت ديجيتال در حال حاضر مي توانند از همتاهاي متداول و مرسوم خود دوام و ماندگاري بيشتري داشته باشند، اما موضوع پايداري تصوير و طول عمر چاپ نياز به بررسي بيشتري دارد.چند سال پيش از يك نقاش آبرنگ در يك فستيوال هنري سئوال شد كه چرا او در كنار آثار اصلي خود فقط از نسخه هاي كپي چاپ چاپ كارت ويزيت عكس براي نمايش استفاده مي كند( و نه جوهر افشان)؛ او گفت كه يك مشتري خوب را از دست داده بود زيرا آثار چاپي فروخته شده پس از يك سال به تدريج كم رنگ و بي نور شدند. واضح است كه دوام چاپ براي او كفايت نمي كرد.

موضوع:
برچسب‌ها: كارت ويزيت، چاپ كارت ويزيت، چاپ،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت: ۰۵:۱۲:۲۹

در حال حاضر ما مجموعه اي از استانداردهاي رنگ(ICC) و ابزارهاي قابل درك و قابل تهيه براي اجراي آن ها در اختيار داريم. يك روند كاريcolor-managed با  كارت ويزيت يك مانيتور كاليبره شده به همراه پروفايل هاي عمومي، سفارشي يا شخصي(DIY) چاپگر مي تواند يك رنگ دقيق و پايدار را به ارمغان بياورد. اين در صورتي عمل مي كند كه شما براي فراگيري طرز كار نرم افزار مولد پروفايل وقت كافي صرف كنيد. استفاده از پروفايل هاي چاپگر زماني ضرورت پيدا مي كند كه: شما در حال حاضر چاپ كارت ويزيت استفاده از جوهر  يا رسانه (كاغذ) شخص ثالث و غير OEM هستيد.شما از جوهر ها و رسانه OEM استفاده مي كنيد اما مي خواهيد تغييرات و تفاوتهاي آن ها را با مرور زمان جبران كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: كارت ويزيت، چاپ كارت ويزيت، چاپ،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت: ۰۵:۱۲:۱۴

ساده ترين راه براي دستيابي به كيفيت مطلوب چاپ، استفاده از جوهر ها، كاغذ و تنظيمات چاپگر OEM(Original Equipment Manufacturer) است. آن ها براي كار در كنار هم از قبل بهينه سازي شده اند  و فقط كافي است شما دستور العمل ها را دنبال كنيد. اما از آن جايي كه كارت ويزيت اغلب عكاسان، تصوير پردازان و هنرمندان در پي آخرين تحولات و فناوري هاي براي كيفيت،دوام و منحصر به فرد بودن تصاوير خود هستند، براي آنچه كه در زمينه رنگ مي خواهند كمي فراتر گام بر مي دارند. به دليل اين كه گشت چاپ كارت ويزيت و گذار در تمام گزينه هاي روند كاري Color –Managed در نتيجه فقط به نوع اصلي و متداول روندكاري ديجيتال مي پردازيم:Photoshop soft-proofing به وسيله پروفايل ها براي چاپ جوهر افشان.

موضوع:
برچسب‌ها: كارت ويزيت، چاپ كارت ويزيت، چاپ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ]