در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز تفال
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
تشك طبى
چاپ مركزي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۳۵:۱۵

 

بقعه بي‌بي زبيده بر بالاي تپه يا تلي كوچك هتل تاوريژ از خاك بنا شده است. بناي اصلي بقعه شامل حرم كنوني است كه در قرن نهم هجري ساخته شده است. در آغاز دوره قاجاريه، سرداب شرقي- غربي با دهليز ورودي و اتاق مجاور آن در شمال تپه به حرم افزوده شد و در بالاي آن نيز رواق و ايوان ساختند. سپس به سه طرف ديگر حرم، ايوان‌هاي ساده افزودند و بقعه بي‌بي زبيده شهرري را به صورتي كه اكنون هست، درآوردند. لوحه‌اي به خط نستعليق در رواق حرم بقعه هتل اسكان بي‌بي زبيده شهرري قرار دارد كه شرح مسافرت بي‌بي شهربانو و دخترش زبيده خاتون از كربلا و آنچه را كه بر سر اين مادر و دختر رفته به طور كامل بيان مي‌كند.

موضوع:
برچسب‌ها: هتل تاوريژ، هتل اسكان، تهران،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۳۵:۰۱

 

قعه امامزاده زيد در بازار تهران،  هتل رودكي بين چارسوق كوچك و انتهاي بازار كفاشيا قرار دارد. بقعه امامزاده زيد تهران، مدفن و آرامگاه سيد زيد بن علي (زين العابدين) بن حسين بن علي (ع) است كه داراي صحن و ايوان، رواق آئينه كاري، گنبد كاشي كاري و متعلقاتي ديگر است. بناي اصلي بقعه امامزاده زيد تهران، متعلق به عهد صفويه و اوايل قرن دهم هجري است اما صحن ايوان، گنبد و ديگر قسمتهاي جديد آن در اواسط قرن سيزدهم هجري ساخته شده است. يك سنگ قبر مرمرين كه نام لطفعلي خان زند را بر خود دارد، در ايوان جنب بقعه امامزاده زيد تهران نصب شده كه هتل پارس تهران احتمال مي‌رود مدفن شاهزاده شجاع زند باشد. در نزديكي بقعه، اتاق آئينه كاري ديگري وجود دارد كه آرامگاه تعدادي از مشاهير است. كاشي كاري گنبد، تعمير مجدد ايوان، آئينه كاري رواق حرم و آرامگاه مجاور آن در سالهاي ۱۳۱۵ و ۱۳۱۶ شمسي انجام شده است

موضوع:
برچسب‌ها: هتل رودكي، هتل پارس تهران، تهران،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۳۴:۴۳

 

در دامنه جنوبي كوه ري كه به كوه بي‌بي شهربانو مشهور است، در جنوبي‌ترين حد قصران، بقعه‌اي است با گنبد مينايي رنگ. بقعه بي‌بي شهربانو به روايتي، محل آرامگاه مادر حضرت سجاد امام چهارم عليه السلام و دختر يزدگرد سوم ساساني است. در هتل مشهد تهران مقابل اين بقعه بي‌بي شهربانو بر دامنه شمالي كوه، قلعه زردشتيان (برج خاموشي) واقع است كه در زمانهاي گذشته پيروان زردشت، مردگان خود را در آن قرار مي‌دادند. در قسمت غربي اين كوه- در شرق كارخانه سيمان- از قديم تا چند سال پيش چهار بناي سنگي مكعبي شكل قرار گرفته بود كه وسط آنها حفرهاي خالي وجود داشت. اين بناها كه در سالهاي گذشته به دست سنگ فروشان سودجو خراب شده است، بي‌گمان استودان زردشتيان بود. هتل مرواريد تهران جايي كه در آن استخوان مرده‌هاي خود را براساس آموزه‌هاي ونديداد اوستا مي‌گذاشتند. در جنوب شرقي بقعه بي‌بي شهربانو، استودان بزرجوميد بر فراز تپه نقاره‌خانه واقع شده است. مشخصات بنا چنين است.

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۳۴:۲۸

بقعه سيد اسماعيل در محله چال ميدان به طرف جنوب شرقي، ميان خيابان پانزه خرداد (بوذرجمهري) و خيابان مولوي واقع شده است.  هتل البرز تهران بناي كنوني بقعه سيد اسماعيل ، مربوط به زمان محمدشاه است. كتيبه‌اي در آن موجود است كه تاريخ ذي الحجه سال ۱۲۶۲ هجري قمري را نشان مي‌دهد و ايوان و حرم و رواق آن از دوره قاجار بر جاي مانده است. در غرب حرم  سيد اسماعيل ، يعني در قسمت بالاي سر مرقد، يك در منبت كاري زيبا و قديمي به طول ۱۶۲ سانتي متر و عرض ۶۶ سانتي متر نصب شده است. روي اين در، كتيبه‌اي است به خط خوش نستعليق كه روي ترنج‌هاي منبت كاري بالا و پايين هر دو لنگه در، به طور برجسته به چشم مي‌خورد. كتيبه‌هاي ديگري نيز به هتل جهان تهران خط نسخ برجسته بالاي در وجود دارد كه تاريخ آن جمادي الاول سال ۸۸۶ هجري قمري است (دوره آق قويونلو)؛ ظاهراً اين قديمي‌ترين تاريخي است كه در بناهاي كهنه تهران ديده مي‌شود.

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۳۴:۰۲

 

بقعه امامزاده يحيي در جنوب شرقي محله عودلاجان تهران در كوچه امامزاده يحيي واقع است. كوي امامزاده يحيي گوشه‌اي از ناحيه عودلاجان است هتل پرشيا تهران كه به سبب وجود بقعه امامزاده يحيي به اين نام خوانده مي‌شود؛ اين محل تا خيابان ري فاصله چنداني ندارد. اين بنا در پاييز سال ۱۳۲۰ شمسي از روي نقشه قديمي بنا و با همان ابعاد بازسازي شد. بناي قديمي، شامل برج خشتي هشت ضلعي از عصر مغول بود كه يك گنبد آجري ۱۲ ضلعي بالاي آن قرار داشت و در سال ۱۳۱۸ آن را ويران كردند. در بقعه امامزاده يحيي ، يك صندوق مرقد عتيقه و نفيس با تاريخ ۸۹۵ هجري نصب هتل ايرانشهر تهران شده است. اين صندوق به طول ۲/۵ متر و عرض ۱/۰۶ متر و ارتفاع ۱/۱۸ متر است كه روي بدنه اطراف آن كتيبه‌هاي متعدد وجود دارد.

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۳۳:۴۰

 

هتل بزرگ ارم در شمال پايتخت با منظره‌اي چشم نواز و به دور از زندگي شهري و در منطقه‌اي خوش آب و هوا واقع شده است. قرار گرفتن در كنار اتوبان‌ها و بزرگراه‌ها اين هتل را منحصر به فرد كرده است، به گونه‌اي كه دسترسي به مراكز اداري شهر را در كمترين زمان، ممكن ساخته است و داراي امكاناتي نظير آبشارها و آب‌نماهاي سنتي، سالن بدنسازي، زمين ميني گلف، كافي‌شاپ در فضاي باز وسرپوشيده، رستوران‌هاي بام مهتاب و تالارهاي مجهز، گلفروشي، عكاسي، گالري دفينه، سالن‌هاي سرباز و سرپوشيده، مجهز به گرمايش و سرمايش براي فصل‌هاي مختلف مي‌باشد كه آماده پذيرايي از مهمانان گرامي به ويژه وزارت خانه‌ها، سازمان‌ها، ادارات، شركت‌هاي دولتي و خصوصي و هتل ارم همكاران خود در آژانس‌هاي خدمات مسافرتي، سياحتي و زيارتي و مديران هتل‌ها در سراسر دنيا مي‌باشد.هتل چهار ستاره بزرگ ارم، در يكي از نقاط خوش آب و هواي پايتخت، در شمال پايتخت در تپه هاي عباس آباد نزديك به مجموعه هاي فرهنگي بزرگي چون كتابخانه ملي، باغ موزه دفاع مقدس، گنبد مقدس و پل طبيعت واقع شده است. اين هتل شامل 72 باب اتاق و سوئيت مجهز به لوازم لوكس و مجلل به همراه تراس بزرگ با چشم انداز زيبا از شهر تهران مي باشد. اين مجموعه اي رفاهي تفريحي وابسته به سازمان اوقاف و امور خيريه كشور مي باشد كه بخش عمده درآمد اين مجموعه صرف نگهداري و تحصيل ايتام و امور خيريه مي گردد. پياده روي در فضاي دنج و دلپذير اين هتل تداعي كننده باغ ايراني براي ميهمانان عاليقدر اين هتل مي باشد. ويژگي ديگر اين هتل قرار گرفتن در محل تقاطع 3 بزرگراه اصلي شهر تهران، بزرگراه شهيد حقاني، شهيد همت و آيت الله مدرس مي باشد. اين موقعيت عالي جغرافيايي نقش زيادي در دسترسي آسان به كليه نقاط شهر، فرودگاه ها، ايستگاه هاي مترو و مراكز فرهنگي، اقتصادي، تفريحي و تجاري دارد. از ديگر امكانات اين هتل مي توان به رستوران بام مهتاب با ظرفيت 120 نفر با چشم انداز زيبا با سرو انواع غذاهاي ايراني و فرنگي، رستوران سنتي هتل ارم تهران كلاس در فضاي باز با سرو انواع غذاي سنتي، چايخانه زوفا با فضايي دلنشين، كافي شاپ با ظرفيت 60 نفر، تالار فيروزه با ظرفيت 450 نفر، سالن همايش هاي بين المللي هتل بزرگ ارم با ظرفيت 500 نفر، سالن همايش و كنفرانس نگين با ظرفيت 180 نفر، مجموعه ورزشي شامل استخر، سونا بخار و خشك، جكوزي و سالن بدنسازي، آتليه عكاسي و فيلمبرداري، سالن صبحانه خوري، گل فروشي و گل آرايي، گالري عقد، پاركينگ با ظرفيت 600 خودرو و كارواش اشاره كرد.

موضوع:
برچسب‌ها: هتل ارم تهران، هتل ارم، تهران،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۳۳:۲۵

خانه قديمي مشيرالدوله  در حد فاصل  هتل امير تهران خيابان منوچهري و جمهوري اسلامي در كوچه پيرنياي لالهزار واقع شده و منتسب به حسن پيرنيا ملقب به مشيرالدوله است كه از رجال برجسته دوره قاجار بود. عمارت مشيرالدوله سه طبقه است و مصالح به كار رفته در خانه مشيرالدوله، عمدتاً خشت و آجر است؛ ولي شيوه پوشش در طبقات مختلف متفاوت است. تزئينات خانه مشيرالدوله در نهايت سادگي كار شده و سطوح نماي خارجي آن ساده و يكدست آجر با بندكشي گچي و سطح و داخل بنا نيز عمدتاً صاف و يكدست است. گچبري و فرنگي كاري ايوان شمالي و هتل پژوهش هتل پژوهش تهران تهران كاشي كاري اتاق‌هاي زيرزمين بنا مهمترين تزئينات آن را تشكيل مي‌دهند. كاشيهاي به كار رفته در زيرزمين از جنس خشت، با ابعاد بزرگ و منقوش به تصوير شخصيتهاي اساطيري و تاريخي است.

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۳۳:۰۸

عمارت باغ هتل طوبي فردوس در باغ گسترده و پر درختي قرار دارد و در دوره محمد شاه قاجار ساخته شده است.عمارت باغ فردوس هتل طوبي در اوايل قرن ۱۳ ه. ق ساخته هتل بلوط تهران شده و بعدها نيز بازسازي شده است. محوطه عمارت باغ فردوس به سبب  زيبايي و سرسبزي، به باغ فردوس معروف شد. محل عمارت باغ فردوس در تجريش است. عمارت باغ فردوس توسط هتل طوبي حاج ميرزا آقاسي در زمان محمدشاه قاجار بنا شد و در سال ۱۲۶۴ هجري قمري- بعد از مرگ محمد شاه- به صورت متروكه درآمد. در زمان ناصرالدين شاه، عمارت و باغ  فردوس مورد توجه نظام الدوله معيرالممالك قرار هتل طوبي گرفت كه بعد از خريد، آن  هتل طوبي را مرمت كرد و باغ فردوس نام نهاد. در دوره‌هاي بعد، تملك باغ و عمارت فردوس دست به دست گشت تا اينكه در سال ۱۳۱۶ شمسي به وزارت فرهنگ وقت انتقال يافت و تعميرات هتل طوبي اساسي در آن صورت گرفت.

موضوع:
برچسب‌ها: هتل بلوط تهران، هتل طوبي، تهران،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۳۲:۴۹

خت مرمر يا تخت سليمان به شكل يك سكوي ديواره‌دار بلند از ۶۵ قطعه مرمر بزرگ و كوچك ساخته شده است و در وسط ايوان مستقر است. تخت مرمر در سه سال اول سلطنت كريم خان زند يعني در سال‌هاي ۱۱۶۳ تا ۱۱۶۵ هجري قمري بنا شد. پس هتل نيلو از فوت خان زند، آقا محمد خان قاجار (1193 تا 1211 ه.ق) عمارت تخت مرمر را تكميل كرد و در سال ۱۲۰۶ هجري قمري دستور داد بيشتر مصالح ساختماني و قطعات نقاشي و تزئيني كاخ سلطنتي كريم خان را از شيراز به تهران بياورند و در ساختن تخت مرمر به كار گيرند. به دستور فتحعلي شاه قاجار، در سال ۱۲۲۰ هجري قمري يك تخت مرمر بزرگ ساخته شد كه اكنون در وسط ايوان اصلي كاخ قرار دارد و نام اصلي هتل نيلو آن تخت سليمان است. در اطراف اين ايوان، آثار نقاشي و تزئينات فراوان دوران قاجار به يادگار مانده است. پس از فتحعلي شاه، ديگر شاهان قاجار هم به پيروي از اجداد خويش در تكميل تزئينات و آراستن بناهاي كاخ گلستان اقدام كردند.

موضوع:
برچسب‌ها: هتل نيلو تهران، هتل نيلو، تهران،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۳۲:۳۳

 

هتل نيلو در خيابان وليعصر در نزديكي ميدان ونك قرار گرفته است. اين هتل با قدمتي ده ساله و با طراحي بسيار شيك و لوكس، فراتر از يك هتل 3 ستاره و حتي در حد سرويس‌دهي يك هتل 5 ستاره، آماده ارائه بهترين خدمات به مسافران هتل نيلو تهران گرامي است. هتل نيلو در سال 1394 مورد بازسازي قرار گرفته و در 5 طبقه طراحي شده و داراي 56 باب اتاق و سوييت است. مجموعه آبي اين هتل و رستوران با انواع غذاهاي متنوع از جمله ويژگي هاي خوب آن است. دسترسي به مركز شهر و وسايل نقليه عمومي نيز باعث شده تا هتل نيلو از موقعيت خوبي برخوردار شود.آدرس : تهران – خيابان وليعصر – بالاتر از بيمارستان دي ، خيابان هفتم ، خيابان نيلو شمالي، پلاك 3امكانات هتل نيلو تهران شامل : رستوران ، لابي ، آسانسور ، سالن اجتماعات ، اعلام حريق ، خشكشويي ، كافي شاپ ، پاركينگ ، استخر، سونا و جكوزي ، اينترنت در قسمت لابي ، تاكسي سرويس سالن صبحانه هتل نيلو واقع در طبقه همكف (ساعت كاري: 7:00 الي 10:30) رستوران ايتاليائي هتل نيلو واقع در طبقه همكف با ظرفيت 40 نفر (ساعت كاري: نهار 12:30 الي 15:30 ، شام 19:00 الي 22:30) كافي شاپ هتل نيلو واقع در طبقه همكف (ساعت كاري: 24 ساعته) هزينه اقامت هتل نيلو تهران براي كودكان زير 5سال رايگان مي باشد. اتاقهاي اين هتل ظرفيت نفر اضافه ندارد. قوانين كنسلي : اعلام كنسلي در كمتر از 48 ساعت قبل از تاريخ ورود، هزينه شب اول توسط هتل كسر خواهد گرديد.

موضوع:
برچسب‌ها: هتل نيلو تهران، هتل نيلو، هتل،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ]