در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز تفال
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
تشك طبى
چاپ
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :chapmankart
تاريخ: 1396/11/28  ساعت: ۰۸

 

در زمان حكومت محمد رضا پهلوي، دستگاه چاپ افست به تدريج جاي چاپ سنگي و سربي را گرفت و دوران كتابهاي خطي با جلد چرمي به سرآمد در قيمت طراحي آن زمان دستگاه فتوكپي به بازار آمده، اما هنوز همگاني نشده بود. مدارس و برخي ادارات به يك دستگاه پليكپي مجهز بودند كه در اتاقي مجزا نگهداري ميشد در مغازههاي نوشتافزار نوعي كاغذ وجود داشت كه به آن كاغذ استنسيل ميگفتند. روي اين كاغذ خط مينوشتند يا نوشته را تايپ ميكردند، سپس با دستگاه پليكپي دستنوشته را به هر تعداد كه لازم بود تكثير ميكردنداوايل انقلاب يكي از گروههاي سياسي چپ، كتاب سادهاي با جلد سفيد منتشر كرده بود و در آن دستور ساخت انواع بمبدستساز و يك ماشين چاپ ساده را آورده بودنداين ماشين چاپ، يك چهارچوب چوبي داشت كه به آن پارچهي ململ ميبستند و اين چهارچوب با لولا به يك صفحهي چوبي كه اندكي از قطع ورقهي امتحاني بزرگتر بود وصل ميشد كاغذ استنسيل را به پارچهي ململ متصل ميكردند و با غلطكي كه با سادهترين وسايل ساخته قيمت چاپ شده بود، مركب را به طور يك دست روي پارچه پخش ميكردند. مركب از تار و پود پارچه ميگذشت و حروف كاغذ استنسيل را روي كاغذدر زمان حكومت محمد رضا پهلوي، دستگاه چاپ افست به تدريج جاي چاپ سنگي و سربي را گرفت و دوران كتابهاي خطي با جلد چرمي به سرآمد  در آن زمان دستگاه فتوكپي به بازار آمده، اما هنوز همگاني نشده بود.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chapmankart
تاريخ: 1396/11/28  ساعت: ۰۸

 

پوستر ازجمله سوژه‌هاي موردعلاقه من  جهت طراحي است چون قوانين آن با بكارگيري روش‌هاي مختلف قابل‌انعطاف هستند و ازاين‌رو مي‌توان  چاپ تراكت خلاقانه و جسورانه عمل كرد و احساسات همگان را برانگيخت. برخي از پوسترها نظير چاپ تراكت پوسترهايي مربوط به موسيقي و وقايع، انسان را هيجان‌زده مي‌كنند و برخي ديگر تنها چاپ تراكت منبعي چاپ كارت ويزيت براي اطلاعات هستند. نكته اصلي در طراحي پوستر، ايجاد تعادل و هماهنگي بين عنوان،  چاپ تراكت كپي، تصاوير و آرم‌هاست. وقتي اين مورد محقق شد يك پوستر ايده آل خواهيد داشت.شناخت چاپ تراكت نوع مخاطب و نوع محصول / خدمات / حوادث اولين جز از اطلاعات منتقدانه براي يك چاپ تراكت پوستر بشمار مي‌رود. بعد از آن حالات، احساسات يا عكس‌العمل‌هايي كه از طريق چاپ تراكت رنگ‌ها، فونت و شكل‌ها هدايت مي‌شوند كار را تمام مي‌كند.در ادامه، ۲۵ نكته عنوان‌شده كه با بكارگيري آنها مي‌توان تم يك طراحي كه حاوي پيام پوستر است را دريافت كرد. ۱- استفاده از رنگ‌ها در جهت توليد انرژي، استنباط تم و جلب‌توجه رنگ يك جنبه از انرژي است كه طيف وسيعي دارد. رنگ‌ها چاپ تراكت با توليد انرژي بر درك تم طراحي و جلب‌توجه نقش بسزايي دارد. با توجه به موضوع پوستر،   چاپ تراكت رنگ‌ها ممكن چاپ تراكت است پررنگ، نامحسوس و يا رمانتيك باشند. شما مي‌توانيد با همه رنگ‌ها كار كنيد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chapmankart
تاريخ: 1396/11/28  ساعت: ۰۸

 

هدف از اين پژوهش رزرو هتل بررسي وضعيت كيفيت خدمات هتل ها و رضايت مشتريان در شهر مشهد است. با مطالعه تحقيقات رزرو هتل پيشين مدل مفهومي خاصي طراحي شد و كيفيت خدمات هتل ها با استفاده چاپ از مدل آميخته رزرو هتل «بومز و بيتنر» مورد بررسي و ارزيابي قرار گرفته است. در اين پژوهش، با استفاده از بررسي اسناد رزرو هتل و مدارك و پرسشنامه محقق ساخته، داده هاي مورد نياز از 196 نفر از مشتريان هتل هاي شهر رزرو هتل مشهد و 90 نفر از مديران و كارشناسان اين هتل ها جمع آوري گرديد. نتايج تحقيق نشان مي دهد رزرو هتل كه در مجموع كيفيت خدمات هتل هاي شهر مشهد در حد قابل قبولي قرار دارد و مشتريان رزرو هتل از كيفيت خدمات ارائه شده راضي هستند. بين ديدگاه مشتريان، مديران و كارشناسان تفاوت رزرو هتل وجود دارد. همچنين آميخته رزرو هتل «مكان» داراي بيشترين اهميت و آميخته «قيمت» داراي كمترين رزرو هتل اهميت است

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chapmankart
تاريخ: 1396/4/17  ساعت: ۱۵

 

در تعريفي ديگر، چاپ مجموع عملياتي است كه متن چاپ  خام را به اثر درخور انتشار مانند كتاب، مجله، روزنامه، و جز آن تبديل كند. چاپ بر روي كاغذ شناخته شده‌ترين كار چاپي چاپ  است.امروزه با پيشرفت تكنيك‌هاي چاپ اين عمل روي مواد سلولزي، نايلوني، پارچه اي، چرمي، مواد شيمياي، فلزي، شيشه‌اي با اشكال صاف يا ناهموار، مقعر يا محدب و … صورت مي‌گيرد. چاپخانه نيز چاپ  در لغت به‌معناي محل چاپ كردن و در متون مختلف كلمات مطبعه، دارالطباعه، و باسمه‌خانه به‌عنوان مترادف آن به‌كار رفته است. چاپخانه مؤسسه يا كارگاهي است كه از عهد‌ه انجام كارهاي چاپي بر روي چاپ كاغذ و ساير اشيا از طريق انواع چاپ برآيد و به تعبيري ديگر، محلي است كه چاپ كتاب، نشريات، و مانند آن در آنجا انجام مي‌گيرد چاپ . امروزه، چاپ به عنوان يك فرآيند انبوه صنعتي در نظر گرفته مي شود كه بخش اساسي صنعت نشر و بخش مهمي از فعاليت‌هاي اداري و حكومتي زا شامل مي‌شود.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chapmankart
تاريخ: 1396/4/17  ساعت: ۱۵

 

دربار‌ه شروع چاپ سنگي در ايرانيان چاپ تراكت روايات متعددي وجود دارد، اما روايت قوي‌تر اين است كه چاپ سنگي را براي نخستين چاپ تراكت بار ميرزا صالح شيرازي در تبريز راه‌اندازي كرد. ميرزا صالح كه از سوي دولت چاپ تراكت ايران براي فراگيري هنرهاي جديد به اروپا رفته بود، در بازگشت چاپ تراكت يك دستگاه چاپ سنگي با خود به تبريز آورد كه آن را در سال ۱۲۲۵ هجري قمري راه انداخت. چاپخانه سنگي در مدت كوتاهي در تهران، اصفهان و سپس ساير شهرهاي ايران تاسيس شد و چاپ تراكت بيش از ۵۰ سال تنها روش چاپ در ايران بود و تا اواخر دور‌ه قاجار، هر چه در ايران چاپ مي‌شد، به روش چاپ سنگي بود. البته هشت سال قبل از ورود چاپ سنگي به ايران چاپ سربي چاپ تراكت راه‌اندازي شده بود، ولي به علت هزينه و زحمت زياد آن، پس چاپ تراكت از ورود چاپ سنگي، كنار گذاشته شد ولي بعدها در اواخر دور‌ه چاپ تراكت قاجار دوباره استفاده از حروف سربي رايج گرديد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chapmankart
تاريخ: 1396/4/17  ساعت: ۱۵

 

گوتنبرگ روزانه چاپ كارت ويزيت بين ۳۰۰ تا ۵۰۰ برگ چاپ كارت ويزيت چاپ مي‌كرد. نخستين كتابي كه او به اين شكل پديد آورد كتاب مقدس ۴۲ سطري بود. كتاب‌هايي كه در آن زمان به‌چاپ مي‌رسيد به اينكونابولا معروف است. ابداع گوتنبرگ ظرف مدتي حدود ۴۰ سال در عمده چاپ كارت ويزيت كشورهاي اروپايي و در شهرهايي مانند ونيز، فلورانس، پاريس و ليونرواج يافت و چاپخانه‌هايي با اين روش به‌وجود آمد. در فاصله سال‌هاي ۱۴۶۰ – ۱۴۷۰ چاپخانه‌هايي در آلمان و ساير كشورهاي چاپ كارت ويزيت اروپايي پديد آمد. در نيم‌قرن نخست پس از كار گوتنبرگ، حدود چهل‌هزار كتاب به چاپ رسيد و شمارگان مجموع آنها از ۱۲ ميليون چاپ كارت ويزيت نسخه فراتر رفت. در پايان قرن پانزدهم در اروپا، بيش از ۲۰۰ چاپخانه چاپ كارت ويزيت در ۶۹ شهر فعاليت مستمر داشت. از جمله چاپخانه‌هاي چاپ كارت ويزيت مهم آن دوره مي‌توان به چاپخانه آنتون كابرگر در شهر نورنبرگ اشاره كرد چاپ كارت ويزيت كه تعداد ماشين‌هاي چاپ آن ۲۴ دستگاه بود و صدها نفر چاپ كارت ويزيت در آن چاپخانه كار مي‌كردند.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chapmankart
تاريخ: 1396/4/17  ساعت: ۱۵

 

آسوريان چند هزار سال پيش از ميلاد بر كارت ويزيت خشت‌هايي از گل‌ رس مُهر مي‌زدند. انگشترهاي خاتم نيز كه در زمان باستان استفاده مي شد كارت ويزيت بر همين اساس كار مي كرد، چاپ باسمه كارت ويزيت نيز قرن‌ها قبل از گوتنبرگ در چين شناخته شده بود، در دوران حكومت سلسله تانگ در چين (۹۰۶-۶۱۸)، قديمي‌ترين نمودهاي صنعت چاپ ديده شده است. در اين دوره كارت ويزيت ، نقش‌ها بر روي صفحه‌اي چوبي حكاكي، و بعد بر روي پارچه چاپ مي‌شد. اولين اشاره به چاپ، در سال ۵۹۳ و يك فرمان حكومتي كارت ويزيت چيني است كه در آن، امپراتور ون‌تي، دستور مي‌دهد تصاوير كارت ويزيت و متون بودايي را چاپ كنند. اين متون را اول بر قطعه‌اي كاغذ نازك مي‌نوشتند و بعد آن را بر صفحه‌اي چوبي مي‌چسباندند و متن را بر كارت ويزيت روي چوب حكاكي مي‌كردند تا يك «زينك» چوبي بسازند و از آن كارت ويزيت براي چاپ متن استفاده كنند. كارت ويزيت اين شيوه زمان زيادي مي‌برد، چرا كه هر صفحه از كتاب بايد بر يك كارت ويزيت صفحه چوبي جداگانه حكاكي مي‌شد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chapmankart
تاريخ: 1396/4/17  ساعت: ۱۵

 

واژ‌ه چاپ و صورت قديمي‌تر آن «چهاپ» را برگرفته از تراكت واژ‌ه مغولي چاو دانسته‌اند كه به معناي «فشردن سطحي بر سطح ديگر» است. چاپ در تراكت  لغت به‌معناي نقش، اثر، مُهر و نشان آمده است و در متون مختلف كلمات طبع، باسمه، و تافت به‌عنوان مترادف آن به‌كار رفته است. چاپ در اصطلاح، به عمل، فن، و صنعت تكثير صورت و نقش‌هاي دوبعدي مانند حروف، ارقام، تراكت خط‌ها، تصويرها، و… به‌وسيله انداختن اثر اين نقش‌ها بر كاغذ، پارچه، يا مواد ديگر، به‌ويژه چاپ مواد خواندني، با تصوير يا بدون تصوير بر روي كاغذ گفته مي‌شود، حتماً اين بخش پورتال آسموني را كامل بخوانيد. در تعريفي ديگر،  تراكت چاپ مجموع عملياتي است كه متن خام را به اثر درخور انتشار مانند كتاب، مجله، روزنامه، و جز آن تبديل كند. چاپ بر روي كاغذ شناخته شده‌ترين كار چاپي است.امروزه با پيشرفت تكنيك‌هاي چاپ اين عمل روي مواد سلولزي، نايلوني، پارچه اي، چرمي، مواد تراكت شيمياي، فلزي، شيشه‌اي با اشكال صاف يا ناهموار، مقعر يا محدب و … صورت مي‌گيرد تراكت. چاپخانه نيز در لغت به‌معناي محل چاپ كردن و در متون مختلف كلمات مطبعه، دارالطباعه، و باسمه‌خانه به‌عنوان مترادف آن به‌كار رفته است. چاپخانه مؤسسه يا كارگاهي است كه از عهد‌ه انجام كارهاي تراكت چاپي بر روي كاغذ و ساير اشيا از طريق انواع چاپ برآيد و به تعبيري ديگر، تراكت  محلي است تراكت كه چاپ كتاب، نشريات، و مانند آن در آنجا انجام مي‌گيرد. امروزه، چاپ به عنوان يك فرآيند انبوه صنعتي در نظر گرفته مي شود كه تراكت بخش اساسي صنعت نشر و بخش مهمي از فعاليت‌هاي اداري و حكومتي زا شامل مي‌شود.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chapmankart
تاريخ: 1396/2/10  ساعت: ۱۸

چاپ ديجيتال چيست؟ چاپ ديجيتال چاپ كارت ويزيت يكي از روش هاي تبديل چاپ تراكت تصاوير ديجيتال به محصولات چاپي است.اين روش معمولا شامل چاپ حرفه اي در تيراژهاي كم تعداد توسط نشر روميزي و ديگر منابع ديجيتال است كه بوسيله چاپگرهاي لارج فرمت و يا چاپگرهاي ليزري و جوهرافشان حرفه اي انجام مي شود.چاپ ديجيتال داراي هزينه بيشتري براي چاپ هر صفحه در مقايسه با روش هاي سنتي مثل چاپ افست است ولي اين قيمت بالاتر معمولا با صرفه جويي در هزينه هاي چاپ كارت ويزيت ديگري كه در تهيه پليت هاي چاپ انجام مي شوند براي تيراژهيا كم تعداد جبران مي شود.اين روش امكان چاپ بلافاصله پس از تقاضا در تيراژ محدود را فراهم چاپ تراكت مي آورد و امكان تغيير تصاوير و محتويات صفحه(اطلاعات متغير) در هر برگ چاپي را در اختيار مي گذارد.صرفه جويي در نيروي انساني و توان رو به گسترش  چاپ كارت ويزيت ماشين هاي چاپ ديجيتال در بالا بردن كيفيت،پايين آمدن هزينه تمام شده هر برگ چاپي و بالا رفتن تيراژ به اين معناست كه چاپ ديجيتال در حال رسيدن به نقطه رقابت با چاپ افست و حتي پيشي گرفتن از آن است. پس به طور كلي مي توان گفت كه چاپ ديجيتال نوعي چاپ است كه در آن بجاي بهره گيري از دستگاه ها چاپ تراكت و ماشين آلات دستي و نيمه اتوماتيك افست از دستگاه ها چاپ تراكت و ماشين آلات ديجيتال و تمام اتوماتيك استفاده مي شود و موجب كاهش بسيار زياد در زمان چاپ و همچنين بالا رفتن كيفيت چاپ مي شود گفتني است كه در روش چاپ ديجيتال چاپ كارت ويزيت كيفيت چاپ تراكت بدست آمده به مراتب بالاتر از چاپ افست مي باشد. در حال حاضر منظور از چاپ ديجيتال در بازار چاپ،عمدتا چاپ تونري با استفاده از انواع چاپگرهاي ليزري حرفه اي چاپ كارت ويزيت بر روي انواع كاغذ است.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chapmankart
تاريخ: 1395/11/18  ساعت: ۱۷

اغلب چاپگرها از يك اهرم (guide) پلاستيكي يا فلزي براي ثابت نگهداشتي كاغذ در زير هد، استفاده قيمت چاپ مي كنند. معمولا اين اهرم، قيمت طراحي همراه هد حركت مي كند. قيمت طراحي براي ديدن و برداشتن اين اهرم، معمولا بايد كارتريج نوار جوهر را بيرون آوريد و ميله نگهدارنده كاغذ را بالا ببريد. اگر اهرم توسط گيره هاي فنري قيمت چاپ در جاي خود قرار گرفته باشد، مي توانيد دو سر آن قيمت طراحي را محكم بگيريد و مستقيم به طرف بالا بكشيدتا از جاي خود بيرون آيد. اهرم را مي توانيد با استفاده از دستمال كاغذي يا پارچه اي نرم و ماده fantasticبا فرمول 409 يا محصولي مشابه آن تميز كنيد. براي تميز كردن چرخ چاپ قيمت طراحي پلاستيكي يا نورد و ساير قسمتهاي قيمت چاپ،  اصطكاكي، از الكل قيمت چاپ استفاده نكنيد زيرا الكل سطح آنها را سخت مي كند. پاك كردن مدام بدنه خارجي چااپگر با يك پارچه نرم، دستگاه را محافظت مي كند. براي جلوگيري از تجمع گرد 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chapmankart
تاريخ: 1395/11/18  ساعت: ۱۷

اگر قسمتهايي از كاراكترهاي چاپ شده، كارت ويزيت كم رنگ يا محو باشند، احتمالا كارتريج نوار جوهر درست نصب نشده و يا فرسوده شده است. كارتريج نوار جوهر را مجددا نصب كنيد كارت ويزيت و يا آن را تعويض نمائيد. همچنين بررسي كنيد كه اهرم ضخامت كاغذ درست تنظيم شده باشد. كارت ويزيت  اگر يك رديف از نقاط در خروجي، كارت ويزيت چاپ نشده باشد، هد خراب شده است و يا سوزتهايآن به هم چسبيده اند. سعي كنيد پايه ها را با يك روغن سبك، روغن كاري كنيد. ممكن است كارت ويزيت ، لازم باشد هد چاپ را عوض كنيد. اگر بعضي از نقاط، به صورت تصادفي، حذف شده باشند، احتمالا نوار جوهر چروك دارد يا شل شده است. كارتريج نوار جوهر را مجددا نصب نمائيد و مطمئن شويد كه نوار جوهر كاملا كشيده شده باشد. كارت ويزيت ممكن است كه لازم باشد نوار جوهر را عوض كنيد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chapmankart
تاريخ: 1395/11/14  ساعت: ۱۴

چاپگرهاي جوهر افشان در واقع دستگاه هاي خروجي  به كارت ويزيت شمار مي روند كه بسياري از هنرمندان و عكاسان ديجيتال از آن ها استفاده مي كنند. در فصل دوم شما با فناوري هاي چاپ ديجيتال آشنا شديد. اكنون زمان آن رسيده است كه نگاهي عميق تر به دنياي جوهر افشان داشته باشيم. نوع چاپگر مي تواند دسك تاپ يا قالب گسترده(Wide-format) باشد؛ اگر شما براي چاپ كارت ويزيت اولين بار است كه مي خواهيد يك چاپگر تهيه كنيد، چاپ شخصي يا استفاده از يك سرويس خارجي چاپ اهميتي ندارد. هر چه اطلاعات خود را در مورد چاپگرخاي جوهر افشان افزايش دهيد، تصميم گيري  به مراتب دقيق تر و هوشمندانه تر خواهد بود. در زمان خريداري يك چاپگر جوهر افشان.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chapmankart
تاريخ: 1395/11/14  ساعت: ۱۴

نه تنها آلودگي هاي هوا نظير دود سيگار، بخار پخت و پز كارت ويزيت، گازهاي مختلف و دي اكسيد سولفور براي اغلب كارهاي چاپي خطرناك هستند، بلكه لايه هاي ازن در زمان تركيب با اشعه UV نيز مي توانند مشكلات جدي به همراه داشته باشند. تمام اين ها زماني تأثير مي گذارند كه يك تصوير چاپ شده در معرض جريان هوا قرار بگيرد و به همين دليل است كه شما آثار چاپي را زير يك شيشه يا اكريليك(Plexiglas) قرار داده و قاب مي كنيد يا اين كه از آن ها در يك آلبوم يا در محيط در بسته و غير قابل نفوذ چاپ كارت ويزيت نگهداري مي كنيد. مشكل ناشي از اين حالت، كاهش كيفيت و محو رنگ ها به واسطه گاز"gas fading" نيز ناميده مي شود.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chapmankart
تاريخ: 1395/11/14  ساعت: ۱۴

نور به واسطه يك تركيب پيچيده از پردازش هاي نظي كارت ويزيت اكسيژنه كردن عكس، كاهش اندازه عكس،  فعل و انفعالات شيميايي عكس و ديگر فرآيندهاي شيميايي كه كاملاً تفهيم شده نيستند،  به طور منفي روي چاپ ها تأثير مي گذارند. اما همه ما با يكي از نتايج و اثرات نور روي چاپ كارت ويزيت يك تصوير چاپي آشنا هستيم:  كاهش كيفيت رنگ يا محو تدريجي آن(Fading). هر كسي كه يك پوستر  رنگ باخته و بي جلوه را ديده باشد، از مفهوم Fading مطلع است.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chapmankart
تاريخ: 1395/11/14  ساعت: ۱۴

علاوه بر ناپايداري ذاتي Colorants و رسانه – همه كارت ويزيت چيز در نهايت تفكيك و تجزيه مي شوند- عوامل زيادي براي صدمه زدن به آثار چاپي وجود دارند. نوع فناوري به كار رفته در چاپ ديجيتال اهميتي ندارد. بلكه اين عوامل نفوذي خاص ( شرايط محيطي) هستند كه روي چاپ كارت ويزيت ماندگاري چاپ تأثير مي گذارند. موارد اصلي كه در اين راستا بايد مدنظر داشت عبارتند.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chapmankart
تاريخ: 1395/11/14  ساعت: ۱۴

از آن جايي كه هيچ گونه استانداردي براي مدت زمان دوام و ماندگاري تصوير وجود ندارد يك متخصص در امور ديجيتالي تصميم گرفت يك استاندارد در اين زمينه كارت ويزيت ايجاد كند. براي تعيين مدت زمان كافي "long enough" مي توان اين استاندارد را به عنوان يك مرجع يا نشان ارزيابي قلمداد كرد. The Granny، استاندارد دوام و ماندگاري براي سه نسل، اين استاندارد بر طبق اين چاپ كارت ويزيت فرض به پرسش زير پاسخ مي دهد: يك زن باردار 30 ساله كه هنرمند ديجيتال و عكاس هنرهاي زيباست، يك چاپ رنگي از تصوير مورد علاقه اش ايجاد كرده و پس از قاب كردن، آن را با مسرت و شادماني در اتاق پذيرايي خود به ديوار مي زند. در سي امين سالگرد تولد پسرش، اين هنرمند اثر چاپي را به عنوان يك هديه دقيقاً پس از متولد شدن نوه اش (دختر پسرش) به او مي دهد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chapmankart
تاريخ: 1395/11/14  ساعت: ۱۴

Archival: اگر چه سازندگان كاغذ و جوهر مايل زيادي به ترويج واژه "archival" دارند، اما هنوز يك تعريف كلي و قابل قبول براي آن وجود ندارد. در كارت ويزيت حقيقت اين كلمه به معني چيزي ذخيره شده يا نگهداري شده در يك بايگاني است، اما لزوماً تحت كنترل يا حفاظت شده قلمداد نمي شود. Archival در واقع يك واژه تجاري و بازاري شده است و به چيزي نسبت داده مي شود كه چاپ كارت ويزيت توسط فردي در تجارت چاپ فروخته مي شود. بنابراين Archival در محصولات فروشندگان به معناي با دوام و پايدار است هر چند كه مفهوم واقعي آن چيز ديگري است.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chapmankart
تاريخ: 1395/11/14  ساعت: ۱۴

اگر بخواهيم در مورد دوام و ماندگاري آثار چاپي صحبت كنيم،  بايد حداقل در ابتدا با مفاهيم آن توافق نظر داشته باشيم. متأسفانه اين كار ساده اي نيست. در اين جا روش كارت ويزيت هاي مختلف براي تعريف آن ذكر شده اند: Image Stability: مفهوم آن در فرهنگ لغت، مقاومت و پايداري در برابر تجزيه شيميايي است، اما در زمينه چاپ يك تصوير، در مورد چيزي صحبت مي كنيم كه Martin Juergens آن را «پايداري مواد تشكيل دهنده تصوير» مي نامد. اين مواد شامل جوهر ها، عوامل رنگ زا dye ها ( با هم از اصطلاح Colorants استفاده مي شود)، كاغذ و رسانه مي شوند كه براي ايجاد چاپ به ار مي روند. چاپ كارت ويزيت اين پايداري فقط براي Colorants يا Madia به طور جداگانه در نظر گرفته نمي شود،  بلكه تركيب جوهر و رسانه است كه اهميت حياتي دارد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chapmankart
تاريخ: 1395/11/14  ساعت: ۱۴

اگر چه پيشرفت هاي چشمگير در زمينه ساخت جوهر، كاغذ و همچنين اطلاعات به دست آمده از آزمايش هاي كنترل شده ما را به جايي رسانده است كه برخي از چاپ هاي كارت ويزيت ديجيتال در حال حاضر مي توانند از همتاهاي متداول و مرسوم خود دوام و ماندگاري بيشتري داشته باشند، اما موضوع پايداري تصوير و طول عمر چاپ نياز به بررسي بيشتري دارد.چند سال پيش از يك نقاش آبرنگ در يك فستيوال هنري سئوال شد كه چرا او در كنار آثار اصلي خود فقط از نسخه هاي كپي چاپ چاپ كارت ويزيت عكس براي نمايش استفاده مي كند( و نه جوهر افشان)؛ او گفت كه يك مشتري خوب را از دست داده بود زيرا آثار چاپي فروخته شده پس از يك سال به تدريج كم رنگ و بي نور شدند. واضح است كه دوام چاپ براي او كفايت نمي كرد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :chapmankart
تاريخ: 1395/11/14  ساعت: ۱۴

در حال حاضر ما مجموعه اي از استانداردهاي رنگ(ICC) و ابزارهاي قابل درك و قابل تهيه براي اجراي آن ها در اختيار داريم. يك روند كاريcolor-managed با  كارت ويزيت يك مانيتور كاليبره شده به همراه پروفايل هاي عمومي، سفارشي يا شخصي(DIY) چاپگر مي تواند يك رنگ دقيق و پايدار را به ارمغان بياورد. اين در صورتي عمل مي كند كه شما براي فراگيري طرز كار نرم افزار مولد پروفايل وقت كافي صرف كنيد. استفاده از پروفايل هاي چاپگر زماني ضرورت پيدا مي كند كه: شما در حال حاضر چاپ كارت ويزيت استفاده از جوهر  يا رسانه (كاغذ) شخص ثالث و غير OEM هستيد.شما از جوهر ها و رسانه OEM استفاده مي كنيد اما مي خواهيد تغييرات و تفاوتهاي آن ها را با مرور زمان جبران كنيد.

:
برچسب‌ها:

[ ]